Kui juua kiiresti ära suur kogus alkoholi, võib see põhjustada eluohtliku alkoholimürgistuse. Oksendamisele võib järgneda uimasus, teadvuse kaotus, hingamisraskused, eluohtlikult madal veresuhkru tase, krambid ja surm.
See on ohtlik. Alkoholimürgistuse esimeseks haigusnähuks on enamasti oksendamine, üksinda magama saadetud inimene võib lämbuda omaenda okse kätte ja surra. Kui inimene ei saa enam aru, mida talle räägitakse, kui ta on muutunud tuimaks ja loiuks või kui teda pole võimalik äratada, tuleb kutsuda kiirabi.
Võib küll. Eriti ohtlik on kiire joomine näiteks kihlveo või võistluse pärast. Nii võib surmava koguse ära juua aru saamata, millised tagajärjed sellel on. Alkoholisisaldus veres võib suureneda ka pärast teadvusekaotust, sest alkoholi imendumine vereringesse võtab rohkem aega kui joomine ise.
Alkoholi joomine suurendab uriini eritumist ja põhjustab vedelikukaotust. Sellest tuleb suurem osa pohmelliga seotud haigusnähtudest: väsimus, peavalu, halb enesetunne, südamekloppimine, valgus- ja helitundlikkus, üldine lihasvalu, iiveldus, aga ka oksendamine, kerge kõhulahtisus, värisemine, janu, silmade punetus. Pohmell tekib enamasti peale alkoholijoobe möödumist.
Pohmelli raskus ja kestus sõltub näiteks tarvitatud jookide kogusest, inimese pikkusest ja kehakaalust. Pohmell võib tekkida ka peale esimest alkoholiga katsetamist.