Kuidas ärevusest üle saada?

Ärevust on võimalik leevendada või sellega toime tulla järgmiste tegevuste abil:

Räägi sõbra või lähedasega. Isegi kui su hirmud tunduvad tühised, aitab rääkimine neid kergendada. Oma kogemuste jagamine aitab sul paremini mõista, mida tunned ja milliseid muutusi oma ellu soovid.

Otsi oma elust plusse. Ärevust tundes võid arvata, et sa ei oska ja ei suuda midagi ega saa millegagi hakkama. Kas kõik ikka on nii lootusetu? Suuna oma mõtted positiivsele. Meenuta asju, millega oled hästi hakkama saanud – see annab julgust. Loe lisaks: Kuidas mõtlemine tasakaalu viia?

Vaata üle oma eluviis. Selleks, et end paremini tunda, vajad sa piisavalt und, liikumist ja mitmekesist, tervislikku toitu.

Loo oma ellu korrapära. Pidevad muutused elurütmis võivad stressi suurendada, sa tunned end turvalisemalt ja julgemalt, kui planeerid oma tegevusi ette.

Õpi lõõgastuma. Hinga sügavalt sisse, loe aeglaselt ühest kümneni – need on lihtsad harjutused, mis aitavad rahuneda ja ärevusest üle saada. Aidata võib ka füüsiline tegevus ja lihaste lõdvestamine.

Küsi abi. Kui ärevus kasvab nii suureks, et hakkab segama sinu igapäevast elu ja tekib häiriv stress, pöördu täiskasvanu poole, kes aitab sind nõuga. Sa võid ka ise psühholoogi või nõustaja poole pöörduda, kelle käest saad asjatundlikku abi. Loe lisaks: Kust endale abi leida?