Mis aitab enesehinnangut tõsta?

Keskendu positiivsele

Koosta nimekiri asjadest, mis sul hästi välja tulevad ja mille üle oled uhke: joonistamine, laulmine, rulasõit, jalgpallimäng vms. Mõtle, milliseid uusi oskusi omandad sa kergesti? Mida su lähedased sinu tugevateks külgedeks peavad? Loe lisaks: Kuidas olla õnnelik?

Kiida ennast iga päev vähemalt kolm korda

Leia igas päevas vähemalt kolm tegevust, mille eest ennast tunnustada. Ära piirdu vaid väljendiga „Olin tubli“, vaid kiida ennast konkreetsete asjade eest – näiteks „Olin täna hea sõber“, „Kontrolltöö läks paremini kui arvasin“ jne.

Tee vahet sellel, mida saab ja mida ei saa muuta

Tunnusta end sellena, kes oled. Alati on oskusi, mida on võimalik endas arendada, kuid põhijoontes jääme selleks, kes oleme. Kui sulle ei meeldi, et sa kiiresti ärritud, siis proovi oma tundeid paremini kontrollida ja harjuta seda teadlikult. Kui tunned muret oma kaalu või kasvu pärast, võid igaks juhuks nõu küsida täiskasvanult. Loe lisaks: Kuidas mõtlemine tasakaalu viia?

Sea eesmärgiks sooritus, mitte täiuslikkus

Ära sea endale ja teistele saavutamatuid eesmärke. Kõik ei pea täiuslikult välja tulema.

Kasuta vigu õppimiseks

Kõik teevad vigu – vead ongi üks osa õppimisprotsessist. Me areneme pidevalt ja keegi meist pole täiuslik. Loe lisaks: Kuidas olla õnnelik?

Proovi uut

Uute tegevuste kaudu võid avastada endas uusi tugevusi. Loe lisaks: Kuidas peletada igavust?

Aita teisi

See aitab tunda end vajalikuna ja tõstab enesehinnangut. Võibolla vajab keegi su abi õppimisel? Või kodutöödel? Või lihtsalt sõbrana?

Väärtusta oma mõtted ja ideid

Sinu mõtted ja ideed on suur väärtus, ära karda ennast väljendada ning kiida ennast, kui oled julgenud oma arvamuse avalikult välja öelda. Loe lisaks: Kuidas ennast kehtestada?

Tunne elust rõõmu

Tegele asjadega, mida sulle meeldib teha ja veeda aega inimestega, kellest hoolid. Mõtted nagu „mul oleks rohkem sõpru, kui oleksin kõhnem“ lükkavad elu nautimise ja elamise määramatusse tulevikku.

Keskendu oma positiivsetele külgedele

See ongi positiivse enesehinnangu alus. Nii suudad sa enesele kindlaks jääda ja langetada iseseisvaid otsuseid.